Stručně o obci Meziříčí

Obec Meziříčí leží v jižních Čechách cca 10 km západně od města Tábora, 2 km západně od Dražic, 64 km severně od Českých Budějovic a 88 km jižně od Prahy.  Dopravní obslužnost obce je zajišťována silniční autobusovou dopravou. Díky strategické poloze v blízkosti silnice 1. třídy 1/19, hlavního tahu Tábor – Plzeň, mohou obyvatelé využít mnoho spojů od několika společností. Nejvíce jich zajišťuje společnost Comett Plus, spol. s r.o. Autobusy však nezajíždí do obce, lidé musí na autobusovou zastávku k hlavní silnici. Využít lze i železniční spojení na trase Tábor – Ražice. Od roku 1936 má obec na této trase zastávku „Meziříčí“, která opět leží mimo centrální obec, cca 1,5 km severně.
Obec Meziříčí spravuje katastrální území Meziříčí o celkové rozloze 5,75 km2 (575 ha). Stanovené hranice katastru obce jsou velmi „zajímavé“. Na východě zasahuje přímo do obce katastr sousední obce Dražice, takže domy na jedné straně silnice patří do katastru Meziříčí, na druhé do katastru Dražic. Nachází se zde dokonce hospodářské stavení, které leží na obou katastrech (hranice vede středem stavby).Důležité odkazy

ikona pomoci Ukrajině

obrázek COVID 19

Odkaz na hlášení místního rozhlasu

Odkaz na zprávy z úřadu

Logo - Jihočeský kraj

Logo - geoportál

Logo - sociální program

Logo - Portál veřejné správy

Logo - Ministerstvo vnitra

Logo - elektronický portál územních samospráv

Centrum pro bezpečný stát

Novinky na úřední desce

1-5 | 6-10 | 11-11 |

více z úřední desky

Aktuality

Výluky ČD
V únoru 2023 proběhnou výluky železniční přepravy na trati číslo 201 Tábor - Písek s omezením provozu. Z tohoto důvodu budou všechny dotčené vlakové spoje nahrazeny autobusovou přepravou.
více
Letáky prevence od PČR
V příloze naleznete letáky vytvořené PČR pro zamezení kyberkriminality.
více
Harmonogram vývozu odpadů
V příloze naleznete harmonogram vývozu tříděných odpadů v roce 2023.
více
Reklamní plocha
Obec Meziříčí nabízí k pronájmu reklamní plochu, v místě autobusové zastávky, u silnice 1/19, ve směru Písek - Tábor. Bližší informace na tel. 606 970 920.
více
Oznámení o době a místě konání volby prezidenta ČR
Bližší informace naleznete v příloze.
více
Informace o zvláštním způsobu hlasování
V příloze naleznete bližší informace k možnostem hlasování pro voliče v izolaci nebo karanténě z důvodu nemoci Covid-19.
více
Změna úředních hodin
Úřední hodiny OÚ Meziříčí pro veřejnost: pondělí 17:30 - 18:30.
více

Zobrazených stránek

celkem: 942543 měsíc: 9581 den: 229 hodina: 24