Stručně o obci Meziříčí

Obec Meziříčí leží v jižních Čechách cca 10 km západně od města Tábora, 2 km západně od Dražic, 64 km severně od Českých Budějovic a 88 km jižně od Prahy.  Dopravní obslužnost obce je zajišťována silniční autobusovou dopravou. Díky strategické poloze v blízkosti silnice 1. třídy 1/19, hlavního tahu Tábor – Plzeň, mohou obyvatelé využít mnoho spojů od několika společností. Nejvíce jich zajišťuje společnost Comett Plus, spol. s r.o. Autobusy však nezajíždí do obce, lidé musí na autobusovou zastávku k hlavní silnici. Využít lze i železniční spojení na trase Tábor – Ražice. Od roku 1936 má obec na této trase zastávku „Meziříčí“, která opět leží mimo centrální obec, cca 1,5 km severně.
Obec Meziříčí spravuje katastrální území Meziříčí o celkové rozloze 5,75 km2 (575 ha). Stanovené hranice katastru obce jsou velmi „zajímavé“. Na východě zasahuje přímo do obce katastr sousední obce Dražice, takže domy na jedné straně silnice patří do katastru Meziříčí, na druhé do katastru Dražic. Nachází se zde dokonce hospodářské stavení, které leží na obou katastrech (hranice vede středem stavby).Důležité odkazy

ikona pomoci Ukrajině

obrázek COVID 19

Odkaz na hlášení místního rozhlasu

Odkaz na zprávy z úřadu

Logo - Jihočeský kraj

Logo - geoportál

Logo - sociální program

Logo - Portál veřejné správy

Logo - Ministerstvo vnitra

Logo - elektronický portál územních samospráv

Centrum pro bezpečný stát

Novinky na úřední desce

1-5 | 6-10 | 11-11 |
Dokumenty k finančnímu hospodaření obce Meziříčí

V souladu se zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, zveřejňuje Obec Meziříčí na elektronické úřední desce odkazy na vybrané dokumenty k finančnímu hospodaření obce. - § 3, odst. 4 – zveřejnění Střednědobého výhledu rozpočtu obce Meziříčí, - § 11, odst. 4 – zveřejnění Rozpočtu obce Meziříčí, - § 16, odst. 5 – zveřejnění Rozpočtových opatření obce Meziříčí, - § 17, odst. 8 – zveřejnění Závěrečného účtu obce Meziříčí, a navíc výkazy plnění rozpočtu Fin 2-12 obce Meziříčí na rozpočtovaný rok.více z úřední desky

Aktuality

Veřejná vyhláška
Oznámení o vydání 13. aktualizace Zásad územního rozvoje Jihočeského kraje, informace o jejím obsahu a místě zveřejnění dokumentace. Bližší informace naleznete v příloze.
více
Závěrečný účet mikroregionu Táborsko
V příloze naleznete schválený závěrečný účet Svazku obcí mikroregionu Táborsko za rok 2023.
více
Závěrečný účet obce za rok 2023
Bližší informace naleznete v přílohách.
více
Účetní závěrka obce Meziříčí za rok 2023
Bližší informace naleznete v přílohách.
více
Spuštění provozu Jihočeských cyklobusů
Od 18. 5. 2024 do 13. 10. 2024 bude naši obec obsluhovat cyklolinka 280 "Táborsko - Šumavská" (Tábor - Písek - Strakonice - Vimperk - Kvilda). Jízdní řád a plakát naleznete v příloze.
více
Pozor změna - Svoz komunálního odpadu
Letní svoz komunálního odpadu bude probíhat 1x týdně ve čtvrtek firmou Rumpold s.r.o..
více
Výkazy plnění rozpočtu 2024
V příloze naleznete výkazy plnění rozpočtu FIN 2-12 roku 2024
více
Opatření obecné povahy - stanovení přechodné úpravy provozu
Přechodná úprava provozu od 2.4.2024 do 20.9.2024 z důvodu opravy mostu v Meziříčí. Bližší informace naleznete v příloze.
více

Zobrazených stránek

celkem: 1178101 měsíc: 7978 den: 57 hodina: 20