Kaple sv. Anny

Kaple sv. Anny

kaplička sv. Anny     Jedná se o věrnou kopii své předchůdkyně z roku 1846. Původní kaple byla ve velmi špatném stavu, kdy ji znečišťovaly projíždějící vozy, a protože bránila v rozšíření vozovky, postavili místní občané kapli novou, totožnou s původní, a posunuli ji 12m dále od vozovky. Nová kaple se stavěla s velkým elánem šest měsíců a byla dokončena v roce 1983. Na její výstavbě se podíleli Miloslav Janda čp. 32, Antonín Výborný čp. 50, Zdeněk Bohuslávek čp. 61, Ladislav Hanták čp. 10, Zdeněk Vobora, čp. 73, Josef Čítek čp. 27 a další. Za války byly zvony z kaplí a kostelů většinou zrekvírovány a roztaveny k vojenským účelům. Tento zvon je původní. Za 1. světové války jej Jan Černý z čp. 1, Václav Černý z čp. 17, Josef Černý z čp. 19 a František Benda z čp. 20 sundali, ukryli do pytle, zakopali do země a na ono místo postavili hranici dříví. Po válce zvon vrátili do zvonice. Až v roce 1991 byla kaple slavnostně vysvěcena.
     V roce 1994 bylo v kapli instalováno elektrické vyzvání. Od té doby se obcí nese vyzvánění o 12. a 18. hodině signalizující poledne a klekání.
     V současné době se v kapli konají pravidelné májové pobožnosti a mše svatá na sv. Annu.
původní kaplička stavba druhé kapličky stavba druhé kapličky dokončovací práce na druhé kapličce nová kaple vysvěcení kapličky vysvěcení kapličky
 
 

Oprava kapličky červenec 2012

V červenci 2012 se kaplička dočkala výměny dveří, které vyrobil Ladislav Heřmánek z Dražic a zednické práce provedl Josef Pejša a Josef Čítek. 

Oprava kapličky   Oprava kapličky - nové dveře  Oprava kapličky - nové dveře detail  Opravená kaplička