Separovaný odpad

STANOVIŠTĚ KONTEJNERŮ

 
Stanoviště kontejnerů
stanoviště plasty sklo papír tetrapak textil kov jedlý olej a tuk
"náves" X X X x x x x

 


Harmonogram svozu separovaného sběru v obci Meziříčí

Harmonogram svozu 2016 Harmonogram svozu 2017 Harmonogram svozu 2018 Harmonogram svozu 2019Harmonogram svozu separovaného sběru v obci Meziříčí 2020 Svoz 2021 Harmonogram 2022 Harmonogram 2023

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
svoz-separovaneho-odpadu-2022.pdf 304.3 Kb

JAK SPRÁVNĚ TŘÍDIT

Třídit se dá skoro vše. Na nejčastěji produkované odpady slouží barevné kontejnery, se kterými se běžně na ulicích setkáváte. Na jednotlivých kontejnerech naleznete nálepky, které přesně popisují, co do kterého kontejneru patří a co ne. 
 
 
  obrázek - plasty     PLASTY       značky pro plasty

patří do žlutého kontejneru. V průměrné české popelnici zabírají nejvíc místa ze všech odpadů, proto je nejenom důležité jejich třídění, ale i sešlápnutí či zmačkání před vyhozením. Mimo výše uvedených značek do těchto kontejnerů můžete vyhazovat i odpady označení číslem 7.

Ano
Do kontejnerů na plasty patří fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET láhve, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží, obaly od CD disků a další výrobky z plastů.

Pěnový polystyren sem vhazujeme v menších kusech.

Ne
Naopak sem nepatří mastné obaly se zbytky potravin nebo čistících přípravků, obaly od žíravin, barev a jiných nebezpečných látek, podlahové krytiny či novodurové trubky.
 
 
              obrázek - sklo                        SKLO                              značky pro sklo

vhazuje se do zeleného nebo bílého kontejneru. Pokud jsou k dispozici oba, je důležité třídit sklo i podle barev: Barevné do zeleného, čiré do bílého. Pokud máte kontejner na sklo jen jeden, pak do něj dávejte sklo bez ohledu na barvu. Vytříděné sklo není nutné rozbíjet, bude se dále třídit! Díky svým vlastnostem se dá skleněný odpad recyklovat do nekonečna.

Ano
Do zeleného kontejneru můžeme vhazovat barevné sklo, například lahve od vína, alkoholických i nealkoholických nápojů. Vhodit do zeleného kontejneru můžete také tabulové sklo z oken a ze dveří.

Do bílého kontejneru vhazujte sklo čiré, tedy sklenice od kečupů, marmelád či zavařenin a rozbité skleničky.

Ne
Do těchto nádob nepatří keramika a porcelán. Nepatří sem ani autosklo, zrcadla nebo třeba drátované sklo, zlacená a pokovená skla. Vratné zálohované sklo vracejte zpět do obchodu.
 

 


EKO-KOM, a.s.

Osvědčení o úspoře emisí v roce 2022.

Osvědčení 2022


EKO-KOM, a.s.

Osvědčení o úspoře emisí v roce 2020.

Osvědčení o úspoře emisí 2020


EKO-KOM, a.s.

Osvědčení o úspoře emisí v roce 2019.

Osvědčení o úspoře 2019