SDH pozvánky a jiná sdělení

2017 - 5. ročník O pohár starosty obce Drhovice

společné foto Meziříčských hasičůV sobotu 19. srpna se konal již pátý ročník „netradiční“ hasičské soutěže v Drhovicích. Na rozdíl od předchozích ročníků jsme se zúčastnili s dvěma družstvy, kdy nás reprezentovali kromě mužů poprvé také ženy. V pátek před soutěží proběhla příprava s rozdělováním pozic. Ženské družstvo nastoupilo téměř ve stejném složení jako na okrskové soutěži, kdy pouze místo Janičky nastoupila Maruška Vondrušků. Mužské družstvo se skládalo z naší mládeže (Martin Bartoníků, Jarda Halašů, David Výborný, Honza Švec a Ruda Moravčík), které doplnili „veteráni“ Luďa Zahájský a Štěpán Čápů. Opět jsme se neměli za co stydět. Obě družstva obsadila ve svých kategoriích třetí místa. Naše mládež se dokonce zasloužila o mimořádné ocenění za nejoriginálnější štafetu, kdy pořadatelé ocenili oku ladící způsob překonání překážek. Po vyhlášení výsledků pak pokračovala volná zábava. Snad z euforie letošních vítězství tu padly takové sliby či víze, že by v příštím roce mohla Meziříčí reprezentovat dvě ženská mužstva a naše omlaina by měla celé „své mladé“ mužstvo a mohli by trochu pozlobit mladíky z Drhovic a Dražic. A že jsme pro ostatní konkurencí jsme letos dokázali :o).

Fotodokumentaci naleznete ve fotogalerii.

2017 - Hasičská soutěž Babiččino údolí 27.5.

společné foto hasičůKolečko se otočilo a po šesti letech pořádalo hasičskou soutěž opět Meziříčí. Termín byl určen na 27. května a místo konání tradičně v Babiččině údolí.
Nic jsme nechtěli ponechat náhodě, a tak se na přípravách začalo pracovat v dostatečném předstihu, alespoň teoreticky. Dokoupilo se chybějící vybavení, družstva trénovala a postupně se dolaďovaly představy o občerstvení a muzice. Přišel den „D“. I při pořadatelství se nám podařilo dát dohromady tři družstva: muže I, muže II a ženy II (většina z žen už je dávno za třicítkou :o)). To, že bylo krásné slunečné počasí, není třeba zmiňovat. Jak se rozléhalo ze všech stran, nic jiného se prý ani v Meziříčí neočekávalo.  Již tradičně celou soutěží slovem i hudebně prováděl Míra Martínek. Po nástupu se dvacet přihlášených družstev ze šesti sborů pustilo do plnění disciplín – požární útok a štafeta na 100m. Občerstvení bylo dostatek. Nápoje se opět čepovaly ze zapůjčeného auta, o „jídlo“ se postarala Maruška Balvínů. Po čtvrté hodině se sečetly výsledné časy a soutěž se mohla zakončit slavnostním vyhlášením. Velkým úspěchem lze nazvat fakt, že jsme jako „domácí“ měli všechna družstva na bedně. Ženy II obsadily poprvé v novodobé historii sboru první místo, muži II druhé místo a muži I třetí místo. Poté se všichni přesunuli na náves, kde se pokračovalo v zábavě s hudbou. Vyvrcholením vynikající muziky (jak se ozývalo ze všech stran) bylo vystoupení Michala Šindeláře, který rozhýbal celou náves.
Fotodokumentaci naleznete ve fotogalerii.

Napsali o nás 27.2.2016

článek v novinách

Pozvánka na Výroční členskou schůzi SDH Meziříčí

Schůze se koná v pátek 20.listopadu 2015 ve 20 hodin v místním pohostinském zařízení.

vyrocka.pdf 116.2 Kb

2015 - Hasičská soutěž 23.5.2015

Letos se okrsková hasičská soutěž konala v Dražicích. Meziříčí reprezentovala tři družstva - ženy I, muži I a muži II. Družstva ve svých řadách přivítala nové soutěžící - naše nejstarší "děti". Dali jsme do toho všechno, dokonce došlo i na zranění, ale na "bedně" stáli jen naši Muži II, kteří obsadili třetí místo. Vše proběhlo jak má, ale naše stříkačka z roku 1974 těm novým nemůže konkurovat, takže jsme vodu k proudnicím opět tlačili očima. Bez nové stříkačky asi lepší výsledky nebudou, starosto :o). Uvidíme, jak dopadneme příští rok v Radkově.
Fotodokumentace zde.

Napsali o nás 18.3.2015

článek o SDH Meziříčí

taborsky-denik-18.brezna-2015119533446.jpg 734.2 Kb

Hasičská soutěž Drhovice 25.5.2013

A je to tady! Sraz na návsi, nakládání stříkačky a hromadná přeprava do Drhovic. Letos má SDH nové vybavení - odlehčený koš a nové proudnice. Díky těmto novinkám se rozhodla všechna meziříčská družstva nalévat. Tento způsob několikrát pilně zkoušela, ale kromě ženského družstva se nikdy nesešlo kompletní osazenstvo daného týmu. Zastoupení máme v kategoriích Muži I, Muži II a Ženy I. Dá se říci, že nakonec vše "klaplo" pouze ženskému týmu, které obsadilo krásné 2. místo z 6ti družstev. Muži II obsadili sice také 2.místo, ale za nimi byla už jen déčka :o). Muži I letos vyhořeli a obsadili krásné 8. místo z 8mi družstev. Ovšem v hospodě u Pejšů bylo Meziříčí již tradičně nepřekonatelné. Dokonce zde někteří jedinci prošli křestem nováčků. Po bujarých oslavách, které zpříjemnila jak Řepečanka na sále, tak hudební produkce za Vacátkova auta před hospodou, se nejzdatnější pařmeni (tedy 98% zúčastněných) přesunuli do Mexické hospůdky, kde do časných ranních hodin pokračovali v oslavách.

Hasičská soutěž Babiččino údolí 2011

V příloze naleznete výsledky hasičské soutěže, která se konala ku příležitosti 110. výročí založení hasičů v naší obci.

Výsledky hasičské okrskové soutěže 2011.docx 37.8 Kb