Dotace a rozvoj obce

2020 - dotace "Oprava kapličky Meziříčí"

logo Jihočeského krajeV roce 2020 obec opravila místní kapličku. Oprava byla rozdělena na dvě části – oprava kapličky (stavby) a úprava okolí. Z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje v roce 2020 byla realizována úprava okolí kapličky: demontáž a montáž masivních schodů, demontáž betonové dlažby z písku a montáž kamenné dlažby do betonu včetně zemních prací, likvidace zeminy a stavební suti. Vybudování okapového chodníku, oprava zábradlí, oprava a chemické čištění pomníku, demontáž a montáž květníků. Náklady na opravu v rámci POV činily 184.041 Kč, z toho dotace 110.000 Kč, zbývající náklady byly hrazeny z rozpočtu obce.

Z dotačního programu Ministerstva zemědělství Údržba a obnova kulturních a venkovských prvků byla hrazena oprava staby kapličky. Náklady na tuto část činily 286.044,24 Kč, z toho dotace činí 200.000 Kč a rozdíl byl opět hrazen z rozpočtu obce.

2020 - dotace "Oprava kapličky Meziříčí" kaplička přední část 2020 - dotace "Oprava kapličky Meziříčí" 2020 - dotace "Oprava kapličky Meziříčí"